SportHazai pályán továbbra is veretlen a Kosársuli

2019. március 2., szombat

Hazai pályán továbbra is veretlen a Kosársuli

A szezon eddigi legfontosabb meccsére készült a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Az ellenfél szombat este az Óbudai Kaszások volt a Hódtói Sportcsarnokban.

Az az Óbuda érkezett Vásárhelyre, amely ugyanúgy 14-5-ös mérleggel állt a mérkőzést megelőzően, mint a listavezető Kosársuli. A tét így az elsőség megőrzésében nyilvánult meg, emellett az alapszakasz végi helyezést is meghatározta, hogy ki hagyja el győztesen a parkettet. Mindemellett Tóth Tamás gárdája a hit visszaszerzéséért harcolt: az elmúlt két forduló nehézségei leküzdése nemes feladatként tornyosult a vásárhelyi játékosok elé.

A fiúk felvették a kesztyűt, és akkora küzdést mutattak be a szépszámú közönség előtt, ami maximálisan méltó volt a rangadó jelzőhöz. Már az első percekben zúgott a Hódtói Sportcsarnok, Vas Péter már-már szokásosnak mondható meccskezdő pontjai után állva hagyta a riválist a csapat: öt perc alatt mindössze egy pontig jutott az Óbuda, Varga Zalán hatalmas zsákolásakor már 11-1 állt az eredményjelzőn! Saeed Armaghani, a Kaszások trénere sok nagy csatát megélt már edzői pályafutása során, a kellő módon le is teremtette sajátjait, akik azonban így sem találták az ellenszert a roppant koncentráltan támadó, és még jobban védekező Kosársulira.

Az első negyed 17-9-cel zárult, majd ugyan kissé alábbhagyott a második játékrész elején a hazai extraforma, Tóth Tamás időkérése kellőképpen megnyugtatta a sárgamezeseket. Vagyis inkább felrázta, hisz Vuk Pavlovic és Molnár Bence kétszer zseniálisan játszott össze, majd előbbi helyére rakta a dolgokat egy kiváló kettessel. Újra időt kértek a vendégek, ám a félidőig jóformán nem változott a játék képe: 33-17-tel, tizenhat pontos vásárhelyi előnnyel mehettek pihenni a felek.

A második félidőben aztán szépen-csendben közelebb lopózott az Óbuda, néhány hazai pontatlanságot használtak ki jól a fekete-sárgák, 46-37-nél már tíz ponton belül jártak. Igyekezett rotálni csapatát Tóth Tamás, a tisztes távolságot Molnár Bence dudaszós kosara őrizte meg a 30. perc legvégén.

Ám ez még csak vihar előtti csend volt azelőtt a végjáték előtt, ami az egyébként is magas színvonalú találkozó fejére feltette a koronát. A nemrég igazolt amerikai, Steve Rosemond vezetésével 52-50-re jött fel a Kaszások, ám remek csapatmunkával sikerült őrizni a minimális előnyt - előbb Bálint Erik, majd az utolsó negyedre beálló Béres Nándor és Varga Zalán villant meg. Utóbbi pontjainál már szinte „felrobbant” a csarnok, az izgalmakat pedig csak tetőzte, hogy csodával határos módon innen is visszajött az Óbuda.

1 perc 17 másodperccel a vége előtt, 63-64-nél az idegek harca kezdődött, amit kis szerencsével és nagy küzdeni tudással a mieink bírtak jobban: Molnár Bence volt eredményes, majd Varga Zalán szerzett labdát és pontokat. A vendégek belehibáztak az utolsó másodpercekbe, egy rosszkor elvégzett csere is borzolta a kedélyeket Vas Péter büntetői után 70-67-nél, 2,6 szekundummal a dudaszó előtt. Végül Rosemond egészpályás kísérlete nem sikerült, így ismét zúghatott a szép volt, fiúk: hatalmas győzelmet arattunk, és első helyünk mellett továbbra is őrizzük hibátlan mérlegünket hazai pályán - immár tízből tíz a mutató!

NB I/B Zöld csoport, 22. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Óbudai Kaszások 70-67 (17-9, 16-8, 19-25, 18-25)

Hódtói Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Gál, Vadász, Borgula
Kosársuli: MOLNÁR 23, Kovács -, Varga 11, Bálint 5, Vas 15/9,
Csere: Pavlovic 4, Perák 8, Börcsök -, Béres 2.
Vezetőedző: Tóth Tamás

Óbuda: Molnár 10, Ondima 6, Farkas 2, Reiter 3/3, Takács 7,
Csere: Bencsik 14/3, Meleg 9/3, Pintér -, Rosemond 16/6, Jenei -,
Vezetőedző: Saeed Armaghani

Tóth Tamás: „Az első félidőben maximálisan működött, amit elterveztünk, főleg védekezésben. A félidő után megmutatta az Óbuda, miért is nyert tízből kilencet az elmúlt fordulókban. A végjátékban volt egy kis szerencsénk is, de ezért vért izzadtunk, úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Gratulálok mindkét csapatnak és köszönöm a közönség fantasztikus szurkolását!”

Saeed Armaghani: „Sajnos az első két negyedben nem megfelelően játszottunk és túlságosan nagy előnyt adtunk a hazai csapatnak. Utána képesek voltunk szinte a sírból visszahozni a mérkőzést. Igazi ki-ki meccs lett a végén, amiben most nem nekünk volt szerencsénk. Gratulálunk a hazai csapatnak a győzelemhez.”

Az U20-asok rendkívül pontgazdag mérkőzésen szenvedtek 118-101-es vereséget a listavezető Kaszásoktól. Három negyedig nagyon jól tartotta magát Tóth Tamás csapata, a végén ütközött ki a különbség. Béres Nándor 32 pontjával, 11 lepattanójával és 7 asszisztjával 51-es IBM-értéket produkált.

Jövő hét vasárnap következik a folytatás, Egerben lép pályára a Kosársuli.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli
VH

Érmekincs a vásárhelyi földben

A hazai régészet kimagasló eredményeihez Hódmezővásárhely két jelentős eszmei és anyagi...
...mind hősök vagyunk, csupán a forma változik.

...mind hősök vagyunk, csupán a forma...

A vásárhelyi-mártélyi Risztov Évát a köztudat egyfajta hősként kezelte, a már visszavonult...

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2019.28.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2019.28.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."