SportEgy vitatható bírói döntés mindent lerombolt

2018. április 30., hétfő

Egy vitatható bírói döntés mindent lerombolt

Meseszépen indult, rémálom-szerűen végződött a Szentendre elleni kiesési rangadó szombaton az NBI/B felnőtt bajnokságban. Nagyon fontos, sorsdöntő mérkőzésre készült a vásárhelyi csapat, mert esetleges győzelmükkel ugyanis jó pozícióból várhatták volna a bajnokság utolsó két fordulóját.

Már az első percektől látszott, hogy Varga József irányításával szinte tökéletesen sikerült felkészülni Pest-megyei riválisuk ellen, kidolgozott taktikájuk roppant eredményesnek bizonyult. Fegyelmezett, zárt védekezésük ellenszerét nem találták a vendég-játékosok, elől pedig Szepesi nagyszerűen irányította a csapatot. Veress védései, vagy a jó védekezésükből eredő labdaszerzések után rendezetlen védelem ellen, vagy gyors lerohanásokból sorra lőtték a gólokat Szepesi, Nagy, Török vagy éppen Lovistyék révén.

10. percben már 6 góllal mentenk (7-1), Gróz János edző ekkor már második idejét is kikérte, de ez sem segített a Szentendrének, hiszen a folytatásban sem tudtak 4-5 gólnál közelebb kerülni. A játék képe megnyugtató volt, döntően azt történt a pályán, amit elterveztek a vásárhelyiek.

A 26. percben aztán kiült a döbbenet mindenki arcára…
Szepesi Ivettet a játékvezetők azonnali, piros lappal kiállították. Egy talpról eleresztett lövése után ugyanis azt vélelmezték, hogy egy álló játékost lőtt fejen.
Ebből mindössze két dolog nem valósult meg:
1. A védekező játékos mozgásban volt!
2. Nem fejen, hanem testen találta a lövés!
Ez a játékvezetői tévedés, alapjaiban befolyásolta mérkőzés folytatását, és a végeredményt!

A HLKC legfontosabb játékosát, a csapat irányítóját vesztették el ugyanis a második félidőre. A kiállítás totálisan megfogta a csapatot, innentől sajnos teljesen megváltozott a csapat szerkezete, játékuk tempója. A vendég-csapat „köszönte” a nem várt ajándékot, előbb ledolgozta hátrányát, majd a hajrában a vezetést is átvette.

A vásárhelyi szakvezetés szerint nem lehet elmenni szó nélkül amellett, hogy két közel azonos képességű csapat kiesést is eldöntő mérkőzésén ilyen durva játékvezetői hiba befolyásolta a végeredményt. Egy szinte tökéletesen működő taktikát romboltak szét a vásárhelyi csapat legfontosabb láncszemének indokolatlan kiszórásával. A döntés az övék volt, annak következményei pedig a vásárhelyieké.

Vereségükkel, két fordulóval a bajnokság vége előtt szinte kilátástalan helyzetbe kerültek, két bravúr-győzelem és riválisaink botlása esetén van még esélyük a bennmaradásra.

Hódmezővásárhelyi LKC – Szentendrei NKE 21-25 (15-10)

NB/I Keleti csoport, Női felnőtt kézilabda bajnokság – 24. forduló

2018. április 28., Balogh Imsi Sportaréna – 120 néző
Játékvezetők: Mizsák Dorminika, Schmidt Orsolya
Versenybírók: Rácz László, Tomkovics Ákos

HLKC: Dömény-Veress – Török 2,  Nagy 2, Szepesi 2, Herceg 4, Lovistyék 5, Székesi 1, Cs: Áncsán (k), Ádász (k), Kandó, Horváth 3, Bálint, Kovács, Blaskovics 1, Klemm, Mihajlov 1
Kiállítás: 2, illetve 1
Kizárás: Szepesi Ivett (26. perc)
Büntetődobások: 2/2, illetve 3/1

Varga József: “Hogy mi történt a piros lapos kiállításnál és hogy mit fújtak a játékvezetők az két különböző dolog. Egy lövésnél oldalról belelépett a szentendrei játékos a labda útjába, erre adtak egy piros lapot a játékvezetők. A szabályok könyvértelmében viszont ez nem az, ugyanis nem álló játékost talált el. Ami ezt követően történt azt elsősorban erre tudom fogni. A csapat támadó játéka szétesett. Az irányítóját, egyik legjobb játékosunkat veszítette el a csapat. A második félidőben szerzett kevés gól mutatja, hogy mennyire megváltozott a csapat szerkezete,  nem tudtuk kellőképpen pótolni Szepesi Ivett irányító játékát. Küzdeni fogunk az utolsó pillanatig a hátralévő meccseken, azt hiszem ez a csapat az utolsó meccs utolsó percéig küzdeni fog, hogy bennmaradjanak.”

Forrás: HLKC
VH

Extrém vasárnap délután Vásárhelyen

Speciális ugrásokat mutatott be a Flip Unit Team. A BMX bemutatón pedig az is kiderült a közlekedésen...
A vásárhelyi Kovács Pál is hozzájárult a válogatott győzelméhez

A vásárhelyi Kovács Pál is hozzájárult a...

A tavaly novemberi budapesti összecsapás után, április 28-án Szarajevóban került sor a Magyarország...

És ezt már olvasta?

Módosították a költségvetést
Módosították a költségvetést A büdzsé módosításra az állami támogatások és korábban született közgyűlési határozatok átvezetése és a pályázatok miatt van szükség,

Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC
Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC A hétvégén tartotta a Hód Úszó SE a JAKED-HÓD Cikluszáró Nemzetközi Úszóversenyt. A HSÚVC a szezonzáró versenyen megnyerte a HÓD Kupát. Eredményekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában
Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában A 2001 óta hagyománnyá vált egy olyan rendhagyó programsorozat az iskolában, ahol bemutatják tevékenységeik sokszínűségét.

Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel
Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel Az NB I/B Zöld csoportjának 12. fordulóján a bajnokság két legjobb formában lévő csapata csapott össze egymással.