SportEgy küzdős csapat csodákra képes

2018. február 12., hétfő

Egy küzdős csapat csodákra képes

Február 10-én a HLKC számára hazai pályán, a Balogh Imsiben folytatódott az NBI/B keleti csoport 15. fordulója a tabella negyedik helyén álló Kispest NKK csapata ellen.

Fotó: Blaskovics Tibor

Jól kezdett a vásárhelyi csapat, Herceg és Nagy Emese találataival hamar 3 gólos előnybe kerültek. Ezt az előnyt sokáig tartották, még a félidő derekáig növelni is tudták.

Hátul jól működött a HLKC védelme, és Veress is jó formában védte a kapt. Elől pedig Szepesi vezetésével, valamint Lovistyék és Herceg gólerős játékával teljesen megérdemelten húztak el a vendégcsapattól. Ezt kisebb hullámvölgy követte, aminek eredményeként a Kispest előbb felzárkózott, majd a vezetést is átvette. Szerencsére ez csak átmeneti állapot volt, hiszen a félidőre már újra a vásárhelyieknél volt az előny.

A második félidő jó játékot, és a HLKC fölényét hozta. Fokozatosan elléptek a fővárosi vendégcsapattól, amihez nagyban hozzájárult a csereként pályára lépő Ádász a kapuban, míg Lovistyék és Herceg továbbra sem tudott hibázni. A félidő derekára állandósult 5-6 gólos vásárhelyi előny. A hektikus, néhány furcsa játékvezetői ítélettel tarkított végjátékban sikerült megőrizni előnyüket, így közönségük jogos vastapsa mellett vonulhattak a Felnőtt Női csapat játékosa az öltözőbe.

Hódmezővásárhelyi LKC – Kispest NKK 36-31 (18-16)

NBI/B keleti csoport, Női Felnőtt bajnokság – 15. forduló
2017.02.10., Balogh Imsi Sportaréna – 200 néző
Játékvezetők: Dulai Á., Pisák B.

Versenybírók: Juhász I., Miklós M.

HLKC: Dömény-Veress – Török 5, Nagy 2, Szepesi 5, Herceg 11, Lovistyék 11, Székesi, Cs: Ádász (k), Áncsán (k), Mihajlov 2, Kandó, Horváth, Földesi, Kovács, Bálint

A Kispest gólszerzői: Kuti 10, Kiss 8, Fundák 4, Bárdi 4, Polics 3, Nagy Zs. 2

Varga József vezetőedző: “Azt hiszem nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei, ha a tabellára nézünk, viszont bebizonyították a játékosok, hogy egy komplett, küzdős csapat csodákra képes. Sok gólt kaptunk, de ez a mérkőzés jellegéből adódott. Mi viszonylag gyors támadásokat vezettünk, amit jó védekezésből tudtunk megoldani, fontos volt a második félidőben Ádász Dia nagyon jó kapusteljesítménye is. Az ellenfél pedig átlövésekkel gyorsította a játékát. Elindultunk valamerre, aztán, hogy a következő két meccs mit hoz és egyenesen továbbmegyünk-e ezen az úton, azt a jövő dönti el.”

A bajnokság következő fordulójában a tavaszt két győzelemmel kezdő, ezzel a kieső zónából rohamléptekkel menekülő Nyíradony vendégeként lép pályára a HLKC Felnőtt Női csapata február 17.-én.

Forrás: hlkc
VH

Nem Húsvéti ajándék lesz a 10 ezer forint értékű Erzsébet utalvány

Nem Húsvéti ajándék lesz a 10 ezer forint...

Hegedűs Zoltán hazug emberrel nyílt vitát nem akar. Márki-Zay Péter a nyílt vitát a demokrácia...
Taroltak a NICS-HSÚVC úszói a TYR Kupán

Ez volt a 10. TYR Kupa, amelyen összemérte tudását a hazai úszósport java. Idén a versenyen 29 egyesület...

És ezt már olvasta?

Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában
Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában A 2001 óta hagyománnyá vált egy olyan rendhagyó programsorozat az iskolában, ahol bemutatják tevékenységeik sokszínűségét.

Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel
Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel Az NB I/B Zöld csoportjának 12. fordulóján a bajnokság két legjobb formában lévő csapata csapott össze egymással.