Kultúra, oktatásA legjobb mezőgazdasági technikusokat a Gregusban képzik

2018. május 3., csütörtök

A legjobb mezőgazdasági technikusokat a Gregusban képzik

Az iskola történetében először fordult elő, hogy az országos döntő mindhárom dobogós helyezését a vásárhelyi iskola diákjai nyerték.

A Földművelésügyi Minisztérium fenntartásában működő hódmezővásárhelyi Gregus Máté Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola rendezhette a mezőgazdasági technikus, az állattenyésztő és állategészségügyi technikus kategóriákban az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntőjét, valamint a gazda Szakma Kiváló Tanulója Versenyét.

Az elméleti feladatok az iskola falai között, míg a gyakorlati versenyek az iskola tangazdaságában voltak. Az ország minden részéből a négynapos döntőn összesen 36-an vettek részt, közülük hárman a Gregus diákjai.

Az április 10-13. között rendezett döntőbe a mezőgazdasági technikus szakmában az iskola három diákja is bekerült. A négynapos elméleti és a Tangazdaságban lezajlott gyakorlati feladatok elvégzése után, az iskola történetében egyedülálló módon – a 15 döntősből - mindhárom tanuló dobogós helyezést ért el.

Ez a versenysorozat szervesen illeszkedik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által évente megrendezett Szakma Szár, illetve a Szakma Kiváló Tanulója Verseny és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyhez. Idén április 23-25. között rendezték az idei döntőket 43 szakképesítésben Budapesten, a Hungexpo területén.

Bár a vásárhelyi döntő eredményhirdetése a Városháza dísztermében volt, a Szakma Sztár Fesztivál záró ünnepségén adták át a Gregus Máté szakképző három tanulójának az első, második és harmadik helyezésért járó díjat és oklevelet.

Mezőgazdasági technikus kategóriában Kis Erzsébet 1., Halál Dominik 2.,
Pusztai János 3. helyezést ért el.

VH

Újabb szúnyogirtás Vásárhelyen

Az önkormányzat újabb, soron kívüli földi-kémiai gyérítést rendelt meg a...
Berei Béla világbajnoki ötödik

A vásárhelyi taekwondos a magyar válogatott tagjaként Tunéziában ért el nagy nemzetközi sikert. A...

Szóljon hozzá Ön is!

És ezt már olvasta?

Az eredeti vásárhelyi Országzászló emléke
Az eredeti vásárhelyi Országzászló emléke 1934-ben, Pünkösdkor avatták fel a magyar egység eszméit hirdető országzászló emlékművet Hódmezővásárhelyen, a Kossuth téren.

Vereséggel búcsúzott a HLKC
Vereséggel búcsúzott a HLKC Az utolsó fordulóra került sor szombaton az NBI/B női felnőtt kézilabda bajnokságban, a HLKC a mezőny egyik meghatározó csapatát a Gödöt fogadta.

A szúnyogcsípésről még több

Nyárra menetrendszerűen megjelennek a vérszívó szúnyogok. A testesebb embereket és a várandós kismamákat kedvelik, ám a házikedvencekre halálos is lehet.

Üzenetet hordozó ünnep
Üzenetet hordozó ünnep Pünkösd üzenetet hordoz, az ember és a természet szeretetét, csupa olyat, amiben megkapaszkodhatunk, és amik által továbbléphetünk.

A bajnokság 13. helyén zárt a Kosársuli
A bajnokság 13. helyén zárt a Kosársuli Szinte végig vezetve szerezte meg a győzelmet a Győr otthonában a Vásárhelyi Kosársuli. A siker ezúttal egyben a 13. hely megszerzését is jelentette.