SportA kritikus pillanatokban mindig villant valaki

2018. március 10., szombat

A kritikus pillanatokban mindig villant valaki

Két hónap „böjt” után győzött ismételten a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban. Utasi Gábor fiai egyben első idegenbeli sikerüket is begyűjtötték a Győr otthonában, ahol igazi csapatként küzdve diadalmaskodtak az utolsó játékrészben fordítva. Egy hét múlva a Honvéd ellen sem lesz reménytelen a helyzet a Hódtói Sportcsarnokban.

Kevés pontot hozott az első 10 perc eleje, látszott, hogy két hasonló képességű csapat találkozott egymással. A hazaiaknál Puszta vitte a prímet, percenként 1 pontot gyűjtött a játékrészben, riválisaiknál viszont megoszlottak a találatok. A kezdeti vendégvezetést követően a házigazdák vették magukhoz a kezdeményezést, de csak hajszállal voltak előrébb a kiszünet előtt. (19-18)

A következő negyed eleje egy kicsivel a Győrnek jött ki jobban, így némi plusz előnyt sikerült összekaparniuk. Puszta ekkor már 15-nél tartott, de vendégoldalon Vas szerzett 8-at, rajta és Szabón kívül viszont mindenki tompább volt, a dunántúliak 41-34-re megléptek, és a helyzet a félidőig sem változott. Ráadásul Puszta mellé Nárai is felzárkózott.

A második félidő a Miletics-Molnár duónak, míg a riválisoknál Nárainak kezdődött a legjobban. A Kosársuli viszont jobban jött ki az első minutumokból, ami után 54-51 állt a táblán. A kék-sárgák ezután sem vettek vissza a tempóból, és Bálint pontjaikkal már ők álltak jobban. Nem adták fel viszont a Győr-Moson-Sopron megyeiek: igaz csak egyetlen ponttal, de a zárás előtt megint ők vezettek.

A hazai vezetés nem tartott sokáig, Pavlovic kettesét követően már a vásárhelyiek örülhettek, majd Béres köszönt be egy hármassal, akit Vas követett újabb góllal. (70-73) Molnár és az irányító Szabó percei jöttek, 7-re duzzadt a differencia, de Geiger triplával hozta vissza a hazai reményeket. (77-81) Erre válaszul Utasi Gábor edző tanácskozni hívta alakulatát, megnyugtatta játékosait. A Kosársuli kosarasainak szüksége is volt a nyugalomra, mivel a maratonira nyúló utolsó percben Szabónak és Miletics-nek biztos kézzel kellett büntetőznie. Ez össze is jött nekik, és izgalmas végjátékot követően, két hónapos kudarcsorozatot megszakítva a Hódmezővásárhely megszerezte idei ötödik győzelmét.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 88-91 (19-18, 26-21, 17-22, 26-30)

NBI B csoport, alapszakasz, vezette: Tóth Kálmán, Sabáli László és Benedek Zoltán.
Győr, Széchenyi István Egyetemi Csarnok, 23 néző.

Győr: Nagy 5/3, PUSZTA 23/6, Gáll 8/6, Domsitz 8, NÁRAI 21/6.
Csere: Gombás 1, Geiger 9/9, Kámán 3/3, Ruják 10/6.
Edző: Bukics Zsolt

Kosársuli: SZABÓ 21/6, Bálint 6, Vas 13/9, Varga 6/3, MILETICS 17.
Csere: Horváth 2, Pavlovic 4, MOLNÁR 16/3, Kun -, Rostás -, Béres 6/3.
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: ”Fura érzés újra nyerni idegenben. Nem is emlékszem mikor volt utoljára ilyen. Ezért a győzelemért megdolgozott a csapat. Voltak hullámvölgyek, de most nem estünk össze. A kritikus pillanatokban mindig villant valaki. Gratulálok a csapatnak!”

Forrás: Kosársuli

Az átvilágítás első benyomásai

A hódmezővásárhelyi szerződéseket vizsgáló adószakértő, Horváth András szerint...
Egyre több helyen rendelnek el készültséget a belvíz miatt

Egyre több helyen rendelnek el...

Több szakaszon másodfokú készültséget rendeltek el. A Körtvélyesi szivattyútelep folyamatosan...

És ezt már olvasta?

Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában
Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában A 2001 óta hagyománnyá vált egy olyan rendhagyó programsorozat az iskolában, ahol bemutatják tevékenységeik sokszínűségét.

Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel
Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel Az NB I/B Zöld csoportjának 12. fordulóján a bajnokság két legjobb formában lévő csapata csapott össze egymással.